Pentagon: SDG’yle çalışmaya devam edeceğiz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, terör örgütü PKK/YPG’nin uzantısı Suriye Demokratik Güçleri’yle (SDG) ABD ilişkisine dair konuştu.

“SDG’YLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Düzenlediği basın toplantısında, Deyrizor’daki olayları yakından takip ettiklerini belirten ve Suriye’de DEAŞ’la mücadele için bölgesel ve uluslararası ortaklarla çalışmaya devam edeceklerinin mesajını veren Ryder, “SDG, bölgesel ve uluslararası ortaklarla (Koalisyon Güçleri) beraber; DEAŞ’ı mağlup etme görevinde çalışmaya devam edeceğiz. Geçen hafta da söylediğim gibi, bu kritik çalışmadan uzaklaşmak istikrarsızlık yaratabilir ve DEAŞ’ın yeniden canlanmasına fırsat tanıyabilir.” ifadelerini kullandı.

“SDG’YE DESTEK SADECE DEAŞ’LA MÜCADELE İÇİN”

Bir muhabirin, Deyrizor’daki olayları kastederek, “Çatışmalarda SDG’ye destek verecek misiniz?” sorusunu Amerikalı general, “SDG’yle çalışmalarımız sadece DEAŞ’ın yenilgiye uğratılmasına odaklanıyor.” şeklinde cevapladı.

Ryder, toplantının devamında SDG’yle alakalı gelen başka bir soruda, örgütün DEAŞ’la mücadelede kritik rol oynadığını kaydetti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x